menu search
brightness_auto
more_vert

Avrupa'nın en iyi takımlarından birine bakan taktiksel bir analiz.

resim

Aşağıda, Schmidt'in sahip olduğu fikirler vurgulanmaktadır. Benfica, hareketlerinde akıcı olurken, pozisyonel avantajlar yaratmak, çizgilerin arasında veya arkasında pozisyon almak ve merkezi elmas oluşturmak için sahanın orta alanını aşırı yüklemeye çalışıyor.

resim

Schmidt'in Benfica'sının yapı yapısında farklılıklar var. İlk olarak, çift pivot ve beklerin ikinci bir çizgi oluşturduğu bir 2-4. Çift pivot, ilerlemeye bakan bekler ve stoperlerle birleşerek sayısal bir avantaj yaratmada temeldir.

resimresim

Daha önceki aşamalarda, Schmidt kontrollü bir topa sahip olmak istiyor. Topa sahip olma kontrolünü tamamen elinde tutarken, topla alanlarda ilerlerken daha kısa paslar oynamak istiyor. 

Topa sahip olduğunda, #22 Chiquinho son çizgiye düşer ve 3 olur. Burada topu ilerletmek isteyen 'oyun kurucu' olarak hareket eder.

Konumlandırması, beklerin sahada daha yükseğe çıkan genişliği sağlamasına izin veriyor.

resim

Benfica daha baskıcı bir rakiple oynuyorsa, saldıran elmastan oyuncular, 6'ya 4'lük bir sayısal avantaj yaratmak için oyuna dahil olmaya çalışır. Karşı baskıyı baypas etmeyi kolaylaştırıyor.

resim

Benfica'nın dar merkezi elması rakibin siperini azaltırken, Benfica beklerin sağladığı genişliği kullanarak oyunu değiştirmek ve rakibi yaymak istiyor. Niceliksel bir üstünlük yaratmak, 1'e 1 senaryo.

resim

Benfica hücum oyuncuları, bire iki geçişi birleştirmek isteyen bek ile geniş alanda bağlantı kurup 2'ye 1 avantaj yaratmaya çalışıyor. Bekçi veya hücum oyuncusu, bir ortayı kesmek veya kırbaçlamak için bakacağı yer.

resimresim

Schmidt'in Benfica'sı, saldıran elmasın içindeki akışkanlık yoluyla merkezi alanlara nüfuz etmek için genişliği kullanıyor. Ayrıca, kısa pasları birleştirmek için geniş alanları aşırı yüklerler, kısa ortalar oluşturmak veya topu merkezi olarak çalıştırmak isterler.

resim

#7 ve #22, geniş alanları aşırı yüklerken, konumsal üstünlükler yaratmaya çalışacak. son üçte birine hızlı/akıllı ilerici paslar oynamak için çizgilerin arkasında veya aralarındaki bölgelerde topu almak istiyor. 

Oyuncular arasındaki rotasyonlar önemli bir prensiptir. Benfica'nın saldırganları, boş alana üçüncü adam koşuları yapmaya ve ayrıca hücum aşamasını etkilemek için bölgelerde yarı boşluklar oluşturmaya teşvik ediliyor.

resimresimresim

Ramos çok güçlü bir koşucu - Schmidt bunu, hazırlık aşamasındaki katılımını azaltarak ve rakibin arkasında pozisyonlar alarak kullanmaya çalışıyor. Önden direğe koşular yapmak veya ileri pozisyonlardaki oyuncularla birleştirmek için defans oyuncularına göre avantaja sahip olduğu yer.

resim

Savunma aşamaları sırasında Benfica, genellikle hibrit baskı olarak bilinen hem bölgesel hem de adam işaretleme yaklaşımını benimsiyor. Bölgesel aşamada, SLB 442'de savunur.

resim

Yatay paslar/geri paslar gibi belirli tetikleyicilerle Benfica, bölgesel işaretlemelerinden adam adama odaklı bir sisteme geçmeyi hedefliyor. Bu onları arkada savunmasız bırakabilir, ancak muhalefeti hataya zorlamada inanılmaz derecede etkili hale getirir.

resim

PSG ve Juventus'a karşı Benfica, 442'lik daha bölgesel bir savunma tarzı benimsedi. Daha derine oturmak ve merkezi geçişleri kısıtlamak istiyorlar. Top daha geniş pozisyonlara taşındığında, bekler onları kapatmak için hızlıdır.resim

Roger Schmidt Benfica'nın stilini izlemek gerçekten keyifli. %100 tavsiye ederim. Lig neredeyse sona ererken ve Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde olumlu bir beraberlik - bu unutulmaz bir sezon olabilir.

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

İlgili Başlıklar

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
0 cevap
thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
0 cevap
thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
0 cevap
thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 1 beğenilmeme
0 cevap
thumb_up_off_alt 1 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
0 cevap
...