menu search
brightness_auto
more_vert

İkinci Dünya Savaşı'nın Yıkıcı Etkisini Anlatan Dram Yüklü Filmler

image

Finlandiya tarihinin hem en pahalı hem de en çok izlenen filmi olan The Unknown Soldier, II. Dünya Savaşı sırasında Ruslarla yapılan çatışmanın ortasında kalan bir makineli tüfek birliğinin hikayesini konu ediniyor.

The Unknown Soldier

image

Savaşın atmosferini etkileyici bir sadelik ve rahatsız edici bir gerçekçilikle anlatan Polonya yapımı Wolyn, Ukraynalı Petro'yu sevmesine rağmen başka bir adamla evlendirilmek istenilen Polonyalı bir kızın öyküsünü konu ediniyor.

Wolyn

image

Almanya, Fransa ve Polonya ortak yapımı olan Run Boy Run, Polonya'da yaşayan 8 yaşındaki Srulik'in Yahudi olduğunu belli etmemek için Nazilerden kaçma sürecini konu ediniyor.

Lauf Junge Lauf

image

Almanya'nın Oscar adayı olarak yarışan Never Look Away, Doğu Almanya'dan Batı'ya kaçan başarılı sanatçı Kurt Barnert'ın Nazi rejimi altında geçen hayatını konu ediniyor.

Never Look Away

image

Danimarka'nın Oscar adayı olan Land of Mine, 2. Dünya Savaşı'nda Almanya'ya uğradıkları bozgunun ardından bir grup savaş esirinin Danimarka'nın batı sahilindeki yaklaşık iki milyon kara mayınını çıplak elleriyle temizleme görevini konu ediniyor.

Land of Mine

image

Yine bir Polonya savaş dramı, yine acılarla dolu anlar. 1944'lerin merhametsiz, korku dolu Varşova sokaklarında geçen film, savaşa rağmen aşklarını yeşertmeye çalışan çiftin hikayesini konu ediniyor.

Warsaw 44

image

Estonya tarihinin en çok izlenen filmi olan 1944, Dünya Savaşı'nın son dönemlerinde Estonya'da Alman Ordusu ile Kızıl Ordu'nun karşı karşıya geldiği Tannenberg Muharebesini konu ediniyor.

1944

image

Rachel Steinn, bu korkunç baskıdan kurtulabilmek için ülkeyi terketmeye karar verir. Fakat ne yazık ki Hollanda’ya gitmek için kaçak olarak bindiği bot, Almanlar tarafından durdurulacaktır. Bottaki herkesin öldürülmesine rağmen Rachel şans eseri kurtulur.

Zwartboek

image

Ünlü yönetmen Roman Polanski'nin Oscar ve Altın Palmiye ödüllü filmi 'Piyanist', İkinci Dünya Savaşı'nı anlatan dram yüklü filmler içinde haklı bir üne sahip.

The Pianist

image

'Son of Saul' ('Saul'un Oğlu'), 1944 yılında Auschwitz'deki vahşet kampında esir düşen Macar Saul Auslander'in hikayesini konu alıyor.

Saul fia

image

İkinci Dünya Savaşı yıllarında 3 oğlunun birden ölüm haberini alan anne, dördüncü oğlunun hayatta olduğunu duymak ister. Artık tüm Amerikan ordusunun hedefi annenin son oğlu olan James Ryan'ı ne pahasına olursa olsun kurtarmaktır.

Saving Private Ryan

image

Alman işgali altındaki küçük bir Belarus kasabasındayız. Naziler tüm Yahudi köylerini yerle bir edip yerli halkı acımasızca katlederken 13 yaşındaki Florya sahip olduğu tek şeyi, annesini bırakıp Sovyet partizanların güçlerine katılır.

Idi i Smotri

image

Oskar Schindler adlı bir Alman işadamının İkinci Dünya Savaşı zamanında Polonya’da kurduğu fabrikada Yahudi işçileri çalıştırması ve bu sayede 1100 Yahudi’nin hayatını kurtarmasını konu alıyor.

Schindler's List

image

Jim Graham, ailesiyle birlikte Şanghay’da iyi koşullarda bir yaşam sürmektedir. Fakat İkinci Dünya Savaşı’nın bütün dünyayı saran ateşinden Şanghay da kurtulamaz ve Japonya tarafından işgal edilir.

Empire of the Sun

image

İkinci Dünya Savaşı'nın sonu yaklaşırken, kaybetmek üzere olan Hitler ve yakın arkadaşları kendilerini sığınaklarda güvene almışlardır. Berlin artık düşmüş bir kaledir fakat Hitler, şehirden çıkmayı ve teslim olmayı kabul etmemektedir.

Der Untergang

image

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

İlgili Başlıklar

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
0 cevap
thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
1 cevap
thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
0 cevap
thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
2 cevap
thumb_up_off_alt 1 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
1 cevap
...