menu search
brightness_auto
more_vert


Arkadaşlar bu araç Egea. Özelliği Türkiye'de üretilmesi. Fiyatı tam 1.000.000 lira. Fakat aynı araç Bosna Hersek'te 460.000 lira. Düşünün bakalım niye?

Göbekli tepe gibi tarihin ve medeniyetin ilk başladığı yere sahip olup "muhtemelen" tekerleğin ilk bulunduğu topraklarda tekerlekli bir araca bu denli para vermek zorunda kalmak da bizim kahrımız. Tekerleğin icadından bu yana insan onurunu aşağılayan başka kaç şey vardır bilemiyorum. Bu tür adi alet ve metalara böyle bedeller bindirildiği sürece bu halk tabii ki daha fazla maddiyatçı olacaktır. Hiç kimse bana petrol, gaz demesin bu ülkede pompanın vurulduğu en verimli yeri hepimiz iyi biliyoruz.

Gelen geçen de pompayı ve sondayı oraya vuruyor zaten. Bilmiyorum Mete Han'ın veyahut Bilge Kağan'ın ordusunda iken de böyle kadersiz miydik? Ne bileyim hani benim gibi biri çıkıp bozkırda "yahu Karahitaylar ve Sienpiler bir ata 2 altın verirken biz niye 10 altın veriyoruz abi manyak mıyız?" Diyor muydu? Yoksa dememeyi de onlardan mı miras aldık? Belki batıya göçün onca sebebinden biri de buydu...

 Bu devran da değişecek gibi değil çünkü milletçe hakkımız budur. Türk olmanın bedeli arttığı sürece milliyetçiliği hiçbir ambalajda makul bir yeni nesle satamazsınız. Bu fiyatları karşılaştıran bir genç, ben daha Türk olmak istemiyorum babacım diğer milletler gibi rahat yaşamak istiyorum derse ne yapacağız? Artık zenginden de vergi alınıp sosyal adaleti tesis etmenin vaktidir. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum... Ben de komşularımız olan Karahitaylar gibi, Sienpiler gibi aynı kalitedeki yağız atlara ucuza binmek istiyorum diye bozkırın ortasında bağırsanız bir fısıldayan mutlaka olacaktır... "Şşşş akıllı ol Gobi çölü soğuktur şimdi..."

Bosna'yı geçelim, sıradan bir Rus amelesi Türk insanına göre her açıdan her şanslı olup her şeyin daha kalitelisini tüketiyorsa işte bu benim milliyetçi yanıma dokunuyor. Kanına dokunmayan kişinin kanından da aklından da milliyetçiliğinden de şüphe ederim. Velhasıl şanssız doğdun Türk oğlu... Bin kez de dünyaya gelsen şanssızsın.
thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

İlgili Başlıklar

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
0 cevap
thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
2 cevap
thumb_up_off_alt 1 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
0 cevap
thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 1 beğenilmeme
0 cevap
...