menu search
brightness_auto
more_vert

image

Kodlama öğrenebileceğiniz 12 ücretsiz online kaynak paylaşacağım. Bir yerden başlamak gerek. +++

1) CodeAcademy

CodeAcademy'de; HTML ve CSS, JavaScript, jQuery, PHP, Python ve Ruby başta olmak üzere her şeyi size öğreten kurslara katılabilirsiniz.


image

2) Coursera

2012'de kurulan Coursera, 119 kurumdan 1.000'den fazla kurs sunan ve kar amacı gütmeyen bir eğitim teknolojisi şirketi. Ayrıca burada sertifika programları da var.

image3) edX

EdX kâr amacı gütmeyen, açık kaynaklı bir online öğrenme platformu. 2012'de Harvard Üniversitesi ve MIT tarafından kuruldu.

image4) Udemy

2010 yılında kurulan Udemy, iş becerilerini geliştirmek için kullanılabilecek online bir öğrenme platformu. Ücretsiz programlama kursları da var.

image5) aGupieWare

AGupieWare, ABD'deki önde gelen kurumların bilgisayar bilimleri programlarını inceleyen bağımsız bir uygulama geliştiricisi. Stanford, MIT, Carnegie Mellon, Berkeley ve Columbia tarafından sunulan ücretsiz kurslara dayalı benzer bir müfredatı var.

image6) GitHub

Burada 80'den fazla programlama dilini kapsayan 500'den fazla ücretsiz programlama kitabı bulabilirsiniz ve kodlama öğrenebilirsiniz. Üstelik bu ortak kütüphane gönüllüler tarafından sıklıkla güncelleniyor.

image7) MIT OpenCourse

Zaten temel öğrendiyseniz ve biraz daha ileri hedefleriniz varsa MIT'in bilgisayar bilimleri konusundaki açık dersleri iyi bir kaynak.

image

8) Code Avengers

Code Avengers; JavaScript, HTML ve CSS kullanarak oyunları, uygulamaları ve web sitelerini nasıl kodlayacağınızı öğreten eğlenceli ve interaktif programlama kursları sunan bir platform.

image9) Khan Academy

Khan Academy, ücretsiz online öğrenme platformlarından biri.p JavaScript ve ProcessingJS kullanarak çizimleri, animasyonları ve oyunları nasıl programlayacağınızı veya HTML ve CSS ile web sayfalarının nasıl oluşturulacağını öğrenebilirsiniz.

image10) Free Cood Camp

Burada, profesyoneller ve öğrencilerden oluşan bir topluluğa ağ kurarak ve katılarak HTML5, CSS3, JavaScript, Veritabanları, DevTools, Node.js, Angular.js ve Agile development öğrenebilirsiniz.

image11) HTML5 Rocks

Bu Google projesi, 2010'da Apple'ın HTML5'ine karşı başlamış bir proje. Site; öğreticiler, kaynaklar ve en yeni HTML5 güncellemeleri ile dolu. Açık kaynak olduğu için geliştiriciler HTML5 koduyla oynayabilir ve HTML5 hakkındaki bilgilerini geliştirebilir.

image12) Udacity

Udacity'de kodlama becerilerinizi geliştirmeniz için yönlendirmeler yapacak bir rehber de yer alıyor.

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

İlgili Başlıklar

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
2 cevap
thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
0 cevap
thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
0 cevap
thumb_up_off_alt 2 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
0 cevap
thumb_up_off_alt 1 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
0 cevap
...